Fun Dog Lamb

  • Ново
ден 923,73
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна, наменета за возрасни кучиња.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Месен оброк, пченка, пченично брашно, јагнешко месо (7%), пилешка маст, сушена пулпа од цвекло, натриум хлорид.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 8000IU, витамин D3 800IU, витамин E 80mg, витамин C 80mg, ниацин 20mg, пантотенска киселина 8mg, витаминB2 4mg, витамин B6 3,2mg, витамин B1 2,4mg, витамин H 0,2mg, фолна киселина 0,24mg, витамин B12 0,03mg, холин хлорид 150mg; цинк оксид 54mg, цинк сулфат монохидрат 60mg, манган сулфат монохидрат 75mg, железо сулфат монохидрат 22mg, железо карбонат 30mg, бакар сулфат пентахидрат 25mg, анхидриран калциум јодат 1,2mg, натриум селенит 0,11mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 22%; суровински масти и масла 9%; суровински влакна 4,6%; суровински пепел 11,2%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3134,5 - Mj/Kg 13,11.

828
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276030153

Симнување

16 други производи во иста категорија: