Ecopet Juniuor

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за кученца,  гравидни кучки и кучки во лактација.

Ecopet Junior Formula е комплетна храна за кученца кои се одвикнуваат од цицање и кученца во развој, како и за гравидни кучки или кучки во лактација. Ecopet Junior Formula ги содржи најдобрите состојки кои на Вашето куче му обезбедуваат комплетна и избалансирана исхрана. Високо квалитетните состојки ја прават ова храна исклучително вкусна и лесно сварлива. 


 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (30%), пченка, пченично брашно, пилешки масти, ориз, сушена пулпа од цвекло, пченичен глутен, калциум карбонат, натриум хлорид, монодикалциум фосфат, сушен пивски квасец, корен од цикорија-екстракт (0,4%), олигосахаридна маноза-базично екстрахирана од Saccharomyces Cerevisiae (0,4%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Хранливи адитиви: витамин A 12000IU; витамин D3 1200IU; витамин E 120mg; витамин C 120mg; ниацин 30mg; пантотенична киселина 12mg; витамин B2 6mg; витамин B6 4,8mg; витамин B1 3,6mg; витамин H 0,30mg; фолна киселина 0,36mg; витамин B12 0,048mg; холин хлорид 2400mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; калциум јодат безводен 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; DL-метионин 2400mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 27%; суровински масти и масла 14%; суровински влакна 2,4%; суровински пепел 8,2%.

707
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276009982

Симнување

16 други производи во иста категорија: