Ecopet Adult

  • Ново
ден 2.533,90
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни кучиња.

Ecopet Adult Formula е комплетна избалансирана храна за кучиња со нормална физичка активност. Нејзин основен квалитет се состојките кои оваа храна ја прават исклучително вкусна и лесна за варење.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо, пченка, пченично брашно, пилешка маст, ориз, сушена пулпа од цвекло, натриум хлорид.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 10000 UI, витамин D3 1000 IU, витамин E 100mg, витамин C 100mg, Ниацин 25mg, пантотенска киселина 10mg, витамин B2 5mg, витамин B6 4mg, витамин B1 3mg, , витамин H 0,25mg, фолна киселина 0,3mg, витамин B12 0,04mg, холин хлорид 1500mg; цинк оксид 108mg, цинк сулфат монохидрат 120mg, манган сулфат монохидрат150mg, железо сулфат монохидрат 44mg, железо карбонат 60mg, бакар сулфат пентахидрат 50mg, калциум јодат 2,4mg, натриум селенит 0,22mg, DL-метионин 1500mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Протеини 23%; масти и масла 11%; суровински влакна 3%; пепел 8,6%.

848
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276013705

Симнување

16 други производи во иста категорија: