Cibau Adult Maxi

  • Ново
ден 2.194,92
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни кучиња од големи раси со нормална физичка активност.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (27%), ориз (25%), пченка (15%), пилешка маст, дехидрирана риба, сушена пулпа од цвекло (4%), ленено семе, јајца во прав, пченкарен глутен, рибино масло (2%) растително масло (1%), калиум хлорид, моно-дикалциум фосфат, сув пивски квасец (0,4%), фруктоолигосахариди (0,4%), натриум хлорид, глукозамин (0,05%), хондроитин сулфат (0,05%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 10000IU; витамин D3 1000IU; витамин Е 100mg; витамин С 100mg; ниацин 25mg; пантотенска киселина 10mg; витамин В2 5mg; витамин В6 4mg; витамин В1 3mg; витамин Н 0,25mg; фолна киселина 0,3g; витамин В12 0,04mg; холин хлорид 2500mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; безводен калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 2500mg; Л-карнитин 100mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеин 26%; суровински масти и масла 16%; суровински влакна 1,8%; суровински пепел 7,6%; калциум 1,2%; фосфор 0,99%; таурин 1000mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3709 - Mj/Kg 15,52.

852
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276030993

Симнување

16 други производи во иста категорија: