Cibau Adult Mini

  • Ново
ден 1.686,44
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни кучиња од мали раси.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (32%), ориз (25%), пченка (23%), пилешка маст (7%), дехидрирана риба, сушена пулпа од цвекло (4%), рибино масло (2%), растително масло (1%), натриум хлорид, сув пивски квасец (0,3%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 10000IU; витамин D3 1000IU; витамин Е 100mg; витамин С 100mg; ниацин 25mg; пантотенска киселина 10mg; витамин В2 5mg; витамин В6 4mg; витамин В1 3mg; витамин Н 0,25mg; фолна киселина 0,3g; витамин В12 0,04mg; холин хлорид 1800mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; безводен калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 2000mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеин 27%; суровински масти и масла 15%; суровински влакна 2%; суровински пепел 7,5%; калциум 1,2%; фосфор 0,9%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3655 - Mj/Kg 15,29.

899
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276035240

Симнување

16 други производи во иста категорија: