Cibau Puppy Maxi

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за кученца од големи и гигантски раси, гравидни кучки и кучки во лактација.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (32%), ориз (25%), пченка (14%), пилешка маст, дехидрирана риба (8%), сушена пулпа од цвекло (4%), рибино масло (2%), растително масло (1%), моно-дикалциум фосфат (0,6%), калциум карбонат (0,4%), натриум хлорид, сув пивски квасец (0,3%), калиум хлорид, глукозамин (0,04%), хондроитин сулфат (0,04%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 13000IU; витамин D3 1300IU; витамин Е 130mg; витамин С 130mg; ниацин 32,5mg; пантотенска киселина 13mg; витамин В2 6,5mg; витамин В6 5,2mg; витамин В1 3,9mg; витамин Н 0,33mg; фолна киселина 0,39g; витамин В12 0,052mg; холин хлорид 1800mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; безводен калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 2200mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеин 28%; суровински масти и масла 16%; суровински влакна 1,8%; суровински пепел 7,5%; калциум 1,3%; фосфор 0,95%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3712 - Mj/Kg 15,53.

849
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276031013

Симнување

16 други производи во иста категорија: