Cibau Puppy Medium

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за кученца од средни раси, гравидни кучки и кучки во лактација.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (36%), ориз (25%), пченка (15%), пилешка маст (14%), дехидрирана риба , сушена пулпа од цвекло (3%), рибино масло (3%), растително масло (1%), натриум хлорид, сув пивски квасец (0,3%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 12000IU; витамин D3 1200IU; витамин Е 120mg; витамин С 120mg; ниацин 30mg; пантотенска киселина 12mg; витамин В2 6mg; витамин В6 4,8mg; витамин В1 3,6mg; витамин Н 0,3mg; фолна киселина 0,36g; витамин В12 0,048mg; холин хлорид 2500mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; безводен калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 2500mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеин 30%; суровински масти и масла 20%; суровински влакна 1,9%; суровински пепел 7,5%; калциум 1,2%; фосфор 0,9%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3909 - Mj/Kg 16,35.

857
9 ставки

Специфични референци

ean13
8010276031020

Симнување

16 други производи во иста категорија: