Cibau Sensitive Fish

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Помага при решавање на алергиски и воспалителни проблеми.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Ориз (55%), дехидрирана риба (28%), рибино масло (8%), сушена пулпа од цвекло (5%), растително масло (2%), моно-дикалциум фосфат, натриум хлорид, калциум карбонат, калиум хлорид, сув пивски квасец (0,3%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 10000IU; витамин D3 1000IU; витамин Е 100mg; витамин С 100mg; ниацин 25mg; пантотенска киселина 10mg; витамин В2 5mg; витамин В6 4mg; витамин В1 3mg; витамин Н 0,25mg; фолна киселина 0,3g; витамин В12 0,04mg; холин хлорид 1500mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; безводен калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 1500mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеин 24%; суровински масти и масла 12%; суровински влакна 2%; суровински пепел 6,5%; калциум 1,2%; фосфор 0,9%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3540 - Mj/Kg 14,81.

850
9 ставки

Специфични референци

ean13
8010276031037

Симнување

16 други производи во иста категорија: