N&D Prime Dog Chicken & Pomegranate Adult Mini

  • Ново
ден 2.957,63
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со пилешко, калинка, алое вера, псилиум, куркума, зелен чај.

Комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено пилешко месо (26%), дехидрирано пилешко месо (25%), сладок компир, пилешка маст, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, рибино масло (од харинга), растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), калинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), дехидриран сладок портокал, боровинка во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 15000IU; Витамин D3 1500IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 150mg; ниацин 37,5mg; пантотенска киселина 15mg; Витамин В2 7,5mg; витамин В6 6mg; Витамин В1 4,5mg; Витамин Н 0,38mg; фолна киселина 0,45mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенизиран неактивен квасец 0,4mg; ДЛ-метионин 4000mg; таурин 1000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 37%; суровински  масти (мин.) 18%; суровински  влакна (макс.) 2,6%; влага (макс.) 9%; суровински  пепел (макс.) 7,8%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,3%; фосфор (мин.) 0,9%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,3%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9% глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3999 - Mj/Kg 16,73.

834
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276021601

Симнување

834 N&D Prime Dog

834 N&D Prime Dog Chicken & Pomegranate Adult Mini

Симнување (125.95k)

16 други производи во иста категорија: