N&D Quinoa Dog Skin & Coat Venison

  • Ново
ден 3.974,58
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со срнечко месо, киноа, кокос и куркума.

Комплетна диетална храна за возрасни кучиња.

N&D Quinoa Skin & Coat е комплетна диетална храна за кучиња за намалување на нетолеранции на состојки и хранливи материи.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено срнечко месо (20%), дехидрирано срнечко месо (20%), скроб од грашок, рибино масло (од харинга), екстракт од семе на киноа (8%), семе од лен, сушен кокос (2,5%), корен од куркума (2,5%), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), калциум карбонат, дикалциум фосфат, псилиум, калиум хлорид, натриум хлорид, сув пивски квасец, глукозамин, хондроитин сулфат. Извор на протеини: срнечко месо, дехидрирано срнечко месо. Извор на јаглени хидрати: скроб од грашок, екстракт од семе на киноа.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 15000IU; Витамин D3 1500IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 150mg; ниацин 37,5mg; пантотенска киселина 15mg; Витамин В2 7,5mg; витамин В6 6mg; Витамин В1 4,5mg; Витамин Н 0,38mg; фолна киселина 0,45mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенизиран неактивен квасец 0,4mg; ДЛ-метионин 4000mg; таурин 1000mg; Л-карнитин 250mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 23%; суровински  масти и масла (мин.) 12%; суровински  влакна (макс.) 2,8%; влага (макс.) 9%; суровински  пепел (макс.) 7,9%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,2%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,1%; калциум (мин.) 1,5%; фосфор (мин.) 1,1%; омега-6 масни киселини (мин.) 2,2%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,4% глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3665 - Mj/Kg 15,33.

903
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276035677

Симнување

903 N&D Quinoa Dog Skin & Coat

903 N&D Quinoa Dog Skin & Coat Venison

Симнување (390.88k)

16 други производи во иста категорија: