N&D Pumpkin Dog Lamb & Blueberry Puppy Mini

  • Ново
ден 3.127,12
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со јагнешко, тиква и боровинка.  

Комплетна диетална храна за кученца, гравидни кучки и кучки во лактација од мали раси.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено јагнешко месо (24%), дехидрирано јагнешко месо (24%), скроб од грашок, пилешка маст,  дехидрирана тиква (5%), јајца во прав, свежа харинга, рибино масло (од харинга), растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), боровинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, калинка во прав, дехидриран сладок портокал, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 16000IU; витамин D3 1600IU; витамин Е 600mg; витамин С 160mg; ниацин 40mg; пантотенска киселина 16mg; витамин В2 8mg; витамин В6 6,4mg; витамин В1 4,8mg; витамин Н 0,4mg; фолна киселина 0,48mg; витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2800mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенизиран неактивен квасец 0,4mg; ДЛ-метионин 6000mg; таурин 1000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 35%; суровински  масти (мин.) 20%; суровински  влакна (макс.) 1,9%; влага (макс.) 9%; суровински  пепел (макс.) 8,1%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,3%; фосфор (мин.) 0,9%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,4%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9%; глукозамин хидрохлорид (мин.) 1400mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 1100mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4139 - Mj/Kg 17,31.

893
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276033628

Симнување

893 N&D Pumpkin Dog

893 N&D Pumpkin Dog Lamb & Blueberry Puppy Mini

Симнување (196.4k)

16 други производи во иста категорија: