N&D Pumpkin Dog Boar & Apple Adult Medium & Maxi

  • Ново
ден 5.076,27
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со дива свиња, тиква и боровинка.

Комплетна диетална храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено месо од дива свиња (24%), дехидрирано месо од дива свиња (22%), скроб од грашок, пилешка маст,  дехидрирана тиква (5%), јајца во прав, рибино масло (од харинга), растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), дехидрирани јаболка (0,5%), боровинка во прав, калинка во прав, дехидриран сладок портокал, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин А 15000IU; витамин D3 1500IU; витамин Е 600mg; витамин С 150mg; ниацин 37,5mg; пантотенска киселина 15mg; витамин В2 7,5mg; витамин В6 6mg; витамин В1 4,5mg; витамин Н 0,38mg; фолна киселина 0,45mg; витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенизиран неактивен квасец 0,4mg; ДЛ-метионин 4000mg; таурин 1000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 30%; суровински  масти (мин.) 18%; суровински  влакна (макс.) 2,9%; влага (макс.) 9%; суровински  пепел (макс.) 6,6%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,2%; фосфор (мин.) 0,9%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,3%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9%; глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4005 - Mj/Kg 16,75.

892
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276033376

Симнување

892 N&D Pumpkin Dog

892 N&D Pumpkin Dog Boar & Apple Adult Medium & Maxi

Симнување (263.46k)

16 други производи во иста категорија: