N&D Low Ancestral Grain Dog Chicken & Pomegranate Puppy Mini

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со пилешко, овес и калинка.

Комплетна диетална храна за кученца, гравидни кучки и доилки од мали раси.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено пилешко месо (20%), дехидрирано пилешко месо (20%), крупник (10%), овес (10%), пилешка маст, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, рибино масло (од харинга), сува пулпа од цвекло, растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), калинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), дехидриран сладок портокал, боровинка во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%), екстракт од невен (извор на лутеин).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 16000IU; Витамин D3 1600IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 160mg; ниацин 40mg; пантотенска киселина 16mg; Витамин В2 8mg; витамин В6 6,4mg; Витамин В1 4,8mg; Витамин Н 0,4mg; фолна киселина 0,48mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2800mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенизиран неактивен квасец 0,4mg; ДЛ-метионин 6000mg; таурин 1000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 35%; суровински  масти (мин.) 20%; суровински  влакна (макс.) 1,7%; влага (макс.) 9%; суровински  пепел (макс.) 7,3%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,3%; фосфор (мин.) 0,91%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,4%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9% глукозамин хидрохлорид (мин.) 1400mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 1100mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4184 - Mj/Kg 17,50.

897
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276035066

Симнување

897 N&D Low Ancestral Grain Dog

897 N&D Low Ancestral Grain Dog Chicken & Pomegranate Puppy Mini

Симнување (194.74k)

16 други производи во иста категорија: