Fun Dog Energy

  • Ново
ден 2.110,17
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за работни кучиња.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Месен оброк, пченка, пченично брашно, пилешко месо (7%), пилешка маст, сушена пулпа од цвекло, натриум хлорид.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 8000IU, витамин D3 800IU, витамин E 80mg, витамин C 80mg, ниацин 20mg, пантотенска киселина 8mg, витамин B2 4mg, витамин B6 3,2mg, витамин B1 2,4mg, витамин H 0,2mg, фолна киселина 0,24mg, витамин B12 0,03mg, холин хлорид 150mg; цинк оксид 108mg, цинк сулфат монохидрат 120mg, манган сулфат монохидрат 150mg, железо сулфат монохидрат 44mg, железо карбонат 60mg, бакар сулфат пентахидрат 50mg, анхидриран калциум јодат 2,4mg, натриум селенит 0,22mg.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 26%; суровински масти и масла 12%; суровински влакна 3,1%; суровински пепел 10%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3379 - Mj/Kg 14,14.

704
9 ставки

Специфични референци

ean13
8010276019982

Симнување

16 други производи во иста категорија: