Fun Cat Meat

  • Ново
ден 2.364,41
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Пилешко месно брашно (25%), пченично брашно, пченка, месно брашно (10%), рибино месно брашно, пилешка маст, хидролизирани животински протеини, сува пулпа од цвекло, натриум хлорид.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 12000IU; витамин D3 1200IU; витамин E 120mg; витамин C 120mg; ниацин 30mg; пантотенска киселина 12mg; витамин B2 6mg; витамин B6 4,8mg; витамин B1 3,6mg; витамин H 0,3mg; фолна киселина 0,36mg; витамин B12 0,048mg; холин хлорид 600mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; анхидриран калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 4000mg, Органолептички додатоци: прехранбена боја.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 27%; суровински масти и масла 10%; суровински влакна 2,7%; суровински пепел 10%.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3350 - Mj/Kg 14,01.

705
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276010476

Симнување

14 други производи во иста категорија: