Matisse Kitten

  • Ново
ден 2.957,63
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за мачиња, мачки во лактација и гравидни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (36%), ориз (20%), пилешка маст, пченка, дехидрирана риба (6%), пченкарен глутен, јајца во прав (4%), хидролизирани животински протеини, сува пулпа од цвекло, рибино масло, растителна маст, натриум хлорид, калиум хлорид, калциум сулфат дихидрат, сув пивски квасец, моно-дикалциум фосфат, калциум карбонат.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 18000IU; витамин D3 1800IU; витамин E 180mg; витамин C 180mg; ниацин 45mg; пантотенска киселина 18mg; витамин B2 9mg; витамин B6 7,2mg; витамин B1 5,4%mg; витамин H 0,45mg; фолна киселина 0,54mg; витамин B12 0,07mg; холин хлорид 3000mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; анхидриран калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 3000mg,

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 36%; суровински масти и масла 14%; суровински влакна 0,9%; суровински пепел 7,3%; калциум 1,25%; фосфор 1%; магнезиум 0,09%; таурин 2900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3703 - Mj/Kg 15,49.

789
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276017604

Симнување

14 други производи во иста категорија: