Matisse Neutered

  • Ново
ден 2.788,14
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна; балансирана храна за возрасни мачки; посебно наменета за стерилизирани мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (32%); ориз (25%); пченка; пченкарен глутен; растителни влакна од грашок (8%); дехидрирана риба; пилешка маст; сува пулпа од цвекло(6%); хидролизирани животински протеини; рибино масло; растителна маст; јајца во прав; натриум хлорид; калиум хлорид; калциум сулфат дихидрат; сув пивски квасец; мононатриум фосфат.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 16000IU; витамин D3 1600IU; витамин E 160mg; витамин C 160mg; ниацин 40mg; пантотенска киселина 16mg; витамин B2 8mg; витамин B6 6,4mg; витамин B1 4,8mg; витамин H 0,4mg; фолна киселина 0,48mg; витамин B12 0,06mg; холин хлорид 2200mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; анхидриран калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 3000mg; Л-карнитин 250mg. Технолошки додатоци: микрокристална целулоза.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 31%; суровински масти и масла 11%; суровински влакна 5,9%; суровински пепел 6,6%; калциум 0,9%; фосфор 0,85%; магнезиум 0,08%; скроб 19,5%; вкупно шеќери 0,6%; таурин 1800mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3403 - Mj/Kg 14,24.

840
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276030139

Симнување

14 други производи во иста категорија: