Matisse Chicken & Rice

  • Ново
ден 2.788,14
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Комплетна, балансирана храна за возрасни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Дехидрирано пилешко месо (32%), ориз (25%), пченка, дехидрирана риба, пилешка маст, хидролизирани животински протеини, сува пулпа од цвекло, рибино масло, растителна маст, пченкарен глутен, јајца во прав, натриум хлорид, калиум хлорид, калциум сулфат дихидрат, сув пивски квасец.

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: витамин A 16000IU; витамин D3 1600IU; витамин E 160mg; витамин C 160mg; ниацин 40mg; пантотенска киселина 16mg; витамин B2 8mg; витамин B6 6,4mg; витамин B1 4,8mg; витамин H 0,4mg; фолна киселина 0,48mg; витамин B12 0,06mg; холин хлорид 2200mg; цинк оксид 108mg; цинк сулфат монохидрат 120mg; манган сулфат монохидрат 150mg; железо сулфат монохидрат 44mg; железо карбонат 60mg; бакар сулфат пентахидрат 50mg; анхидриран калциум јодат 2,4mg; натриум селенит 0,22mg; ДЛ-метионин 3000mg,

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински протеини 32%; суровински масти и масла 11%; суровински влакна 1,2%; суровински пепел 6,6%; калциум 1%; фосфор 0,9%; магнезиум 0,08%; таурин 1800mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 3567 - Mj/Kg 14,92.

842
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276030108

Симнување

14 други производи во иста категорија: