N&D Prime Cat Chicken & Pomegranate Adult

  • Ново
ден 4.567,80
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со пилешко, калинка, алое вера, псилиум, куркума, зелен чај.

Комплетна храна за возрасни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено месо од дива свиња (25%), дехидрирано месо од дива свиња (23%), сладок компир, пилешка маст, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, хидролизирани животински протеини, рибино масло (од харинга), растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), калинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), дехидрирана црна рибизла, дехидриран сладок портокал, боровинка во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%). Екстракт од невен (извор на лутеин).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 18000IU; Витамин D3 1200IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 300mg; ниацин 150mg; пантотенска киселина 50mg; Витамин В2 20mg; витамин В6 8,1mg; Витамин В1 10mg; Витамин Н 1,5mg; фолна киселина 1,5mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенметионин 0,40mg; ДЛ-метионин 5000mg; таурин 4000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 44%; суровински  масти (мин.) 20%; суровински  влакна (макс.) 1,8%; влага (макс.) 8%; суровински  пепел (макс.) 8,7%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,5%; магнезиум (мин.) 0,09%; фосфор (мин.) 1,3%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,4%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9% глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4204 - Mj/Kg 17,56.

829
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276024930

Симнување

829 N&D Prime Cat

829 N&D Prime Cat Chicken & Pomegranate Adult

Симнување (140.74k)

14 други производи во иста категорија: