N&D Prime Cat Chicken & Pomegranate Neutered

  • Ново
ден 5.076,27
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со пилешко, калинка, алое вера, псилиум, куркума, зелен чај.

Комплетна храна за возрасни мачки, посебно наменета за стерилизирани мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено пилешко месо (30%), дехидрирано пилешко месо (28%), сладок компир, пилешка маст, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, хидролизирани животински протеини, рибино масло (од харинга), растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), калинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), дехидрирана црна рибизла, дехидриран сладок портокал, боровинка во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%). Екстракт од невен (извор на лутеин).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 18000IU; Витамин D3 1200IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 300mg; ниацин 150mg; пантотенска киселина 50mg; Витамин В2 20mg; витамин В6 8,1mg; Витамин В1 10mg; Витамин Н 1,5mg; фолна киселина 1,5mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2800mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенметионин 0,40mg; ДЛ-метионин 5000mg; таурин 4000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 46%; суровински  масти (мин.) 11%; суровински  влакна (макс.) 5,1%; влага (макс.) 8%; суровински  пепел (макс.) 8,9%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,3%,  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,1%; калциум (мин.) 1,5%; фосфор (мин.) 1,3%; омега-6 масни киселини (мин.) 2%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,45% глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4204 - Mj/Kg 17,59.

865
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276031334

Симнување

865 N&D Prime Cat

865 N&D Prime Cat Chicken & Pomegranate Neutered

Симнување (138.66k)

14 други производи во иста категорија: