N&D Low Ancestral Grain Cat Lamb & Blueberry Adult

  • Ново
ден 4.144,07
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со јагнешко, овес и боровинка.

Комплетна диетална храна за возрасни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо обезкостено јагнешко месо (22%), дехидрирано јагнешко месо (20%), крупник (10%), овес (10%), пилешка маст, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, рибино масло (од харинга), сува пулпа од цвекло, растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), боровинка во прав (0,5%), дехидрирани јаболка, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), дехидриран сладок портокал, калинка во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 18000IU; Витамин D3 1200IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 300mg; ниацин 150mg; пантотенска киселина 50mg; Витамин В2 20mg; витамин В6 8,1mg; Витамин В1 10mg; Витамин Н 1,5mg; фолна киселина 1,5mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенметионин 0,40mg; ДЛ-метионин 5000mg; таурин 4000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 36%; суровински  масти и масла (мин.) 20%; суровински  влакна (макс.) 1,9%; влага (макс.) 8%; суровински  пепел (макс.) 8,1%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 0,5%;  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,3%; калциум (мин.) 1,2%; фосфор (мин.) 1,1%; магнезиум 0,09%; омега-6 масни киселини (мин.) 3,3%; омега-3 масни киселини (мин.) 0,9%; глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4165 - Mj/Kg 17,42.

833
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276024923

Симнување

833 N&D Low Ancestral Grain Cat

833 N&D Low Ancestral Grain Cat Lamb & Blueberry Adult

Симнување (143.51k)

14 други производи во иста категорија: