N&D Low Ancestral Grain Cat Codfish & Orange Adult

  • Ново
ден 805,08
Со данок испорака 3 до 5 работни дена
пакување
Количина
На залиха

Рецепт со бакалар, овес и портокал.

Комплетна диетална храна за возрасни мачки.

 

сигурносна порачка

 

испорака по барање

 

поврат на стока 7 дена

СОСТАВ: Свежо месо од бакалар (25%), дехидрирано месо од бакалар (24%), крупник (10%), овес (10%), хидролизирани рибни протеини, сува пулпа од цвекло, растителни влакна од грашок, сушени маркови, сушена луцерка, пилешка ‘рскавица (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди), дехидриран сладок портокал (0,5%), дехидрирани јаболка, калинка во прав, спанаќ во прав, псилиум (0,3%), црна рибизла во прав, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%). Екстракт од невен (извор н лутеин).

СУПЛТИМЕНТИ ПО KG: Нутритивни додатоци: Витамин А 18000IU; Витамин D3 1200IU; Витамин Е 600mg; Витамин С 300mg; ниацин 150mg; пантотенска киселина 50mg; Витамин В2 20mg; витамин В6 8,1mg; Витамин В1 10mg; Витамин Н 1,5mg; фолна киселина 1,5mg; Витамин В12 0,1mg; холин хлорид 2500mg; бета-каротин 1,5mg; цинк хелат на метионин хидроксилаза аналог 910mg; манган хелат на метионин хидроксилаза аналог 380mg; железо хелат на глицерин хидрат 250mg; бакар хелат на метионин хидроксилаза аналог 88mg; селенметионин 0,40mg; ДЛ-метионин 5000mg; таурин 4000mg; Л-карнитин 300mg. Органолептички додатоци: Алое вера екстракт 1000mg; екстракт од зелен чај 100mg; екстракт од рузмарин. Антиоксиданси: Екстракти од природно потекло богати со токоферол.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Суровински  протеин (мин.) 36%; суровински  масти и масла (мин.) 20%; суровински  влакна (макс.) 1,9%; влага (макс.) 8%; суровински  пепел (макс.) 8%; докозахексаеноинска киселина (DHA) (мин.) 1,1%;  еикозапентаеноинска киселина (EPA) (мин.) 0,8%; калциум (мин.) 1,2%; фосфор (мин.) 1,15%; магнезиум 0,09%; омега-6 масни киселини (мин.) 1,8%; омега-3 масни киселини (мин.) 2,5%; глукозамин хидрохлорид (мин.) 1200mg/kg; хондроитин сулфат (мин.) 900mg/kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: EM Kcal/Kg 4168 - Mj/Kg 17,44.

877
10 ставки

Специфични референци

ean13
8010276021588

Симнување

877 N&D Low Ancestral Grain Cat

877 N&D Low Ancestral Grain Cat Codfish & Orange Adult

Симнување (127.43k)

14 други производи во иста категорија: